Військові пенсії збільшили, да не всім
Головна - Військові пенсії збільшили, да не всім
Військові пенсії збільшили, да не всім

Довгоочікуване збільшення пенсійного забезпечення військовослужбовцям  відбулося.
Військовослужбовці, крім більшості співробітників розвідувальних органів, радіють. Пенсії суттєво відрізняються від минулих. Але треба бути пильними.
Треба обов’язково звернутися до пенсійного органу з витребуванням складу грошового забезпечення, з якого нараховувалася Ваша пенсія. Уважно вдивитися в ті відсотки, які Вам призначили, та сопоставити з тими функціональними обов’язками, які Ви виконували під час проходження військової служби і де Ви їх виконували. Наприклад, ви проходили службу в центральному апараті Міністерства оборони, брали участь у розробці нормативних документів і т. і. Від цього залежить відсоткова надбавка за особливо важливі завдання.

Для співробітників розвідувальних органів у яких військова пенсія залишилася в тому ж розмірі стає актуальним звернення до адміністративного суду з позовом до органів Пенсійного фонду України щодо перерахування раніше призначеної пенсії з урахуванням підвищення граничного розміру премії військовослужбовцям.
А це приблизно 400 -1000 грн. щомісяця до пенсії в залежності від відповідної категорії. Дійсно, це збільшення грошового забезпечення військовослужбовців відбулося в 2007 році. Але відсудивши цей розмір військової пенсії він залишиться до нового перерахунку раніше призначеної пенсії.
Які перерахунки пенсійного забезпечення бувають ми вже бачили після 1 січня 2008 року.


Відповідно до  Порядку  проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45, якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Треба знати та пам’ятати що для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк,  який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна  була  дізнатися  про  порушення  своїх  прав,  свобод  чи інтересів.

Таким чином,  співробітники розвідувальних органів у яких військова пенсія не підвищена, є ще час звернутися до суду за захистом своїх прав до 31 грудня 2008 року, але виходячи з того, що приймання документів в судах перед Новим роком частіше  обмежується  іншим строком, приблизно до 1 грудня.